FAQ

Q?

Co je CrossFit?

A.

CrossFit je cvičení, které má atleta připravit prakticky na vše. CrossFit v sobě obsahuje veliké množství sportovních odvětví, proto lidi, kteří cvičí CrossFit jen tak nic nepřekvapí. CrossFit se řídí heslem buď připraven na neznámé.

Q?

Co je WOD?

A.

WOD = Workout Of the Day – neboli trénink pro daný den, každý den se cvičí něco jiného. Celý den se cvičí jeden stejný WOD, proto si každý může vybrat čas, který mu nejvíce vyhovuje.

Q?

Co je to OPEN GYM?

A.

Open gym je prostor, který slouží pro lidi, kteří si před nebo po hodině chtějí ještě zlepšovat svoje nedostatky, nebo chtějí například trénovat vícefázově. Pak si přijdou na své právě v této části našeho boxu.

Q?

Proč je CrossFit lepší než „obyčejná“ posilovna?

A.

CrossFit Vás učí, jak využít Vaši získanou sílu v reálném životě. To se v posilovně těžko naučíte. Většina CrossFit cviků v posilovnách ani nelze provádět.

Důležitý důvod proč si vybrat CrossFit je trenér, který na Vás celý trénink dohlíží. Pokud děláte něco špatně, okamžitě Vás opraví a snižuje tím riziko Vašeho zranění. Stále je Vám k dispozici a zodpoví jakékoliv dotazy.

V posilovně si každý zaplatí vstup a nikdo si Vás již více nevšimne, to se Vám u nás nestane. Proto dalším benefitem  je komunita, kterou v posilovně nenaleznete.
Kdo nezažil, neuvěří.

Q?

Jak mohu s CrossFitem začít?

A.

Je to velice jednoduché, stačí nás kontaktovat jakýmkoliv způsobem. (mail, Facebook, mobil, osobní setkání.). Můžete přijít na hodinu zdarma, která je určená pro lidi, kteří se seznamují s CrossFitem. Pokud víte, že chcete s CrossFitem začít rovnou, pak se stačí ozvat a přihlásit na On Ramp lekce, po absolvování 4 lekcí, můžete navštěvovat náš box dle otevírací doby.

Q?

Proč CrossFit funguje?

A.

Každý den je jiný WOD, jiná zátěž, jiná intensita, jiné zaměření, jiné cviky. Dále je na tréninku zbytek party, která se snaží projít daným tréninkem co nejlépe a vzniká tak přátelská rivalita, která Vás přinutí vydat ze sebe ten nejlepší výkon.

Q?

Z čeho se skládá lekce?

A.

Lekce může obsahovat opravdu cokoliv, co se sportu týká. Ale většinou je zpočátku protažení a mobilita, poté lehký warm-up, kde se často využívají cviky s vlastní vahou nebo pilování techniky složitějších cviků. Dále následuje silová část. Nakonec Vás čeká WOD, který je nejčastěji v rozmezí od 10 do 20 minut. Zde si každý sáhne na svoje dno.

Q?

Je CrossFit bezpečný?

A.

Pokud člověk ví, co dělá, poté je šance na zranění minimální. Pokud budete poslouchat rady trenérů, pak jsme si téměř jisti, že si u nás neublížíte. Právě díky trenérovi je šance ublížit si mnohonásobně nižší než v posilovně. Nikdo nezačíná s vysokými váhami, na ty se každý musí propracovat postupem času. Nikdo Vás ani nebude nutit váhy zvyšovat, vše si budete regulovat sami, dle Vašeho uvážení.

Q?

Proč to stojí tolik?

A.

U nás máte po ruce vždy trenéra, který je k dispozici po celou dobu lekce. Poradí s jakými koliv otázkami ohledně tréninku a výživy. Navíc naši členové dostanou možnost nakupovat nejkvalitnější doplňky stravy za snížené ceny. (Reflex, Viridian, Energybody, Vemoherb, Myotech a mnoho dalších). Takže po srovnání cen s osobním trenérem v posilovně je naše cena velice dostupná.

Q?

Musím podepsat členskou smlouvu?

A.

Ne. Nemáme rádi smlouvy, proto ji nechceme podepsat ani po svých klientech.

Q?

Jste v Plzni pracovně nebo jen projíždíte kolem?

A.

Vůbec nemějte obavy kontaktovat nás, pokud máte zkušenosti z jiných licencovaných boxů, jste naprosto vítání. Pokud tomu tak není, pak vymyslíme něco jiného, ale každopádně Vám dovolíme zacvičit si u nás. Každá první hodina u nás je ZDARMA.

Q?

Nikdy předtím jsem necvičil. Mám vůbec zkoušet CrossFit?

A.

Rozhodně ano. Ve výsledku budete mít tu výhodu, že jste se nenaučili nesprávné pohyby. A Vaše veškeré pohyby budou od začátku pod dohledem trenéra, který Vám se vším pomůže a poradí.