fbpx
Trenér Michal Marek
Michal Marek

Po celý svůj život se snažím aktivně věnovat sportu a udržovat si dobrou fyzickou kondici. Od útlého dětství jsem hrál hokej a zároveň jsem na základní škole navštěvoval sportovní třídu. Vlivem nepříznivých okolností jsem se na střední škole musel hokeje s těžkým srdcem vzdát. Nicméně sportování jsem zcela vzdát nemusel, a tak jsem se dostal k boxu a časem také ke sportovnímu lezení a to jak na umělé stěně, tak i po skalách a úžasnému boulderingu. Jakmile jsem se však dostal na tréninky CrossFitu, rychle jsem si ho oblíbil a v současné době je to v mém životě sport číslo jedna.

Ke CrossFitu jsem se vlastně dostal souhrou šťastných náhod. Už mě nebavila klasická posilovna a hledal jsem něco nevšedního, kde by si člověk mohl sáhnout až na samotnou hranici svých sil a možností, a trénink se skládal z více různorodých cviků. Tou dobou otevíral tělocvičnu CrossFit Plzeň můj dobrý kamarád a bývalý spoluhráč hokeje. Po shlédnutí jejich internetových stránek jsem neváhal ani minutu, zapsal se na první lekci a už jsem u tohoto sportu zůstal. Nesmírně mě to chytlo a jsem velmi rád, že mohu chodit na tréninky CrossFitu už od samotného začátku fungování tělocvičny. Postupem času jsem zatoužil zkusit si lekce i z druhé strany a to z trenérské pozice. Jsem opravdu vděčný, že mi to bylo umožněno. Velkou motivací je pro mě vědomí, že mohu pomoci lidem, kteří chtějí změnit rutinu všedního života a vnést do něj změnu, která se pozitivně dotkne jejich zdraví a kondice.

Na CrossFitu mám rád jeho variabilitu, čímž se diametrálně liší od klasické posilovny. Je to odvětví, kde je zapojeno více druhů sportu a to se mi velmi líbí. Mohu zařadit jak silový trénink, tak zároveň i cardio v rámci jednoho tréninkového plánu. Z cviků jsem si nejvíce oblíbil vzpírání, třebaže v něm mám stále rezervu. Ačkoliv se to možná nezdá, vzpírání je technicky velmi náročné a každá změna může člověka někam posunout. A stejně jako v životě, tak i pro tréninky CrossFitu platí, že někomu zvládnutí techniky trvá kratší a někomu delší dobu. To vidím jako plus, protože je vždy prostor pro zlepšení. Čeho si ale cením ze všeho nejvíce, a vždy budu, je úžasná parta lidí, která se vzájemně podporuje. Ať už člověk zavítá do jakékoli tělocvičny CrossFitu, vždy se setká s přátelskou atmosférou a vřelým přijetím, což je součástí budování komunity kolem tohoto sportu.

Ač nerad, musím se přiznat, že na trénincích nemám rád běh na dlouhé vzdálenosti. Jakákoli trať nad 400 m je pro mě nudná a nezáživná. Jako bývalý hráč hokeje preferuji kratší sprinty, nikoli dlouhé běžecké úseky. Ale samozřejmě chápu, že nejen kratší, ale i delší trasy k tomuto druhu cvičení patří a bývají součástí CrossFit tréninků.

K motivaci klientů přistupuji na lekcích individuálně, protože každý dává přednost něčemu jinému. Někdo chce hlasitě povzbuzovat a někdo je raději, když u něj stojím a klidným hlasem k němu promlouvám. Na skupinových lekcích je nejlepší motivací prostá touha být lepší než kolega vedle mě. Je to taková zdravá soutěživost a rivalita mezi sebou, kterou rádi umocníme např. sázkou o dobré jídlo.

Pro kontinuální obohacení své trenérské činnosti se stále vzdělávám v angličtině. Nejen proto, abych mohl vést lekce i se zahraničními návštěvníky tělocvičny, ale také proto, abych mohl navštěvovat kurzy, lekce a komunity mimo Českou republiku a mohl své nabyté zkušenosti a vědomosti předávat dál.

Jako velký milovník jídla jsem rovněž velkým odpůrcem přísných diet. Mým životním krédem je dobře se najíst a raději se více hýbat. Během sezóny proto necvičím jen CrossFit, ale také jezdím na kole a lezu po skalách.

Tréninky CrossFitu bych doporučil každému, kdo se chce hýbat a změnit svůj život k lepšímu. Jsem rád, že v tomto odvětví není věková hranice, a tudíž ho může dělat každý od dětí předškolního a školního věku až po aktivní seniory.

Nabízené služby:

  • Individuální lekce pro jednotlivce
  • Skupinové lekce
  • Tréninkové plány
  • Výživové poradenství a konzultace

Certifikace:

  • Instruktor Fitness – Trenérská škola GoMango (se specializací na CrossFit)

Kontakt: