fbpx
Trenér Milan Pivovarčík
Milan Pivovarčík

Jsem přirozeně velmi aktivní člověk, který je nejradši pořád v pohybu. Hýbu se a cvičím již od dětství a jsem rád, že mě to neopustilo ani po čtyřicítce. Vzhledem ke svému věku se snažím udržovat si dobrou fyzickou kondici a jít příkladem pro své děti, které doma vedeme nejen k lásce k pohybu jako takovému, ale k lásce ke CrossFitu. I proto obě moje děti chodí do CrossFit Plzeň na úžasné lekce CrossFit Kids a neuvěřitelně je to baví, za což jsem moc vděčný. Jako otec jsem na ně hrdý a rád je i motivuji k lepším výkonům a tvrdé práci. Už jen proto, že já sám jsem hrál dva roky závodně házenou a fotbal a určitou dobu jsem se věnoval i hokeji. Kolektivní sporty mě jednoduše baví a mám je moc rád. Vzájemná podpora v týmu a souhra s lidmi kolem mě vždy vybudí k lepším a lepším výkonům. I když už je to nějaký čas, kdy jsem skončil školu a je na mě znát, že jsem trenér CrossFitu ve středních letech, dokážu s přehledem držet krok i s mladšími atlety.

Od devadesátých let jsem se naplno soustředil na fitness a přiznám se, že mě to hodně bavilo. Pak jsem ale náhodou objevil na internetu videa s CrossFit tematikou a od té doby jsem tomuto cvičení zcela propadl. Jakmile jsem zjistil, že je v tomto sportu možnost závodit, měl jsem ihned jasno. Od té doby je pro mě CrossFit srdcová záležitost a do každého tréninku dávám všechno, protože závodění je moje velká motivace a já nikdy nic neponechávám náhodě. I to byl jeden z důvodů, proč se ze mě stal trenér CrossFitu ve středních letech. Abych si to vyzkoušel i z druhé strany a mohl motivat ostatní a i oni viděli, že ne jen dvacetiletí kluci mohou trénovat a podávat dobré výkony.

Pokud bych si měl vybrat ze svých nejoblíbenějších cviků jen jeden, byl by to na sto procent squat clean. Tento cvik mám jednoduše rád jako celé vzpírání, které je velmi technicky a silově náročné. Toho si vážím, protože je to pro mě výzva a vždy je tu prostor pro osobní zlepšení, třebaže to stojí spoustu námahy a hodin tréninků. To mně osobně ale nevadí, ba naopak je to jeden z aspektů, proč je pro mě CrossFit na pomyslném piedestalu sportů. Všechno v něm je závislé na soustředění, úsilí a času. Když ale člověk zvládne cvik, který piluje už dlouho, tak se pocitu z úspěchu nic nevyrovná.

Zaměřím-li se na na cviky, které vyloženě nemám rád, tak prvenství jasně získává thruster. Je to nesmírně komplexní cvik, ktérý mi dává hodně zabrat. Ale všechno zlé je pro něco dobé a na svou obhajobu mohu říci, že silově mi tento cvik tolik nevadí. A protože silová cvičení jsou základ a jako všichni je mám moc rád, beru to s lehkým nahledem sobě vlastním.

Klienty se snažím motivovat a vést pevnou rukou, jakou by trenér CrossFitu ve středních letech už měl mít, aby nedošlo ke zranění. To ale neznamená, že jsem na neúměrně tvrdý a nebo hrubý, ba naopak. Vzhledem ke svému věku mám skutečně mnoho zkušeností a dobře si uvědomuji, že každý potřebuje individuální přístup a jedině tak dokáže překonávat výzvy lépe a lehčeji. Proto se s každým klientem snažím lépe poznat a přijít na to, jak ho nejlépe motivovat a pomoci mu v cestě za jeho vysněným cílem, ať už je CrossFit tím cílem samotným nebo jen cestou k němu.

Svou činnost jako trenér CrossFitu ve středních letech se snažím podpořit svou účastí na závodech, školeních a návštěvami zahraničních tělocvičen. Všude sbírám cenné zkušenosti a znalosti a snažím se o ně dělit s klienty a všemi, kteří se v CrossFitu chtějí zlepšovat a posouvat své já stále více kupředu.

V osobní rovině kladu velký důraz na čas strávený s mou skvělou rodinou. Moje děti a partnerka jsou pro mě velkou motivací. Všichni jsme velmi aktivní a hodně spolu sportujeme, čehož si neobyčejně vážím. Jsem rád, že mé děti baví pohyb, rády sportují a běhají venku, což se dnes už příliš nevidí.

CrossFit bych doporučil rozhodně každému, ať už nějaký sport někdy v životě dělal nebo ne. Každý jsme někdy s něčím začínali a to dobře víme i v CrossFit Plzeň a podle toho k začátečníkům také přistupujeme. Na mně, ať už jako atletovi nebo trenérovi CrossFitu ve středních letech, je dobře vidět, že tento druh cvičení může dělat opravdu každý bez ohledu na věk. Nejdůležitější je jen chtít začít a přijít. Všechno ostatní se dá vždy zvládnout, protože v tělocvičně budujeme přátelskou atmosféru a vzájemnou podporu, kterou jsem nikdy v klasickém fitness centru nezažil.

Nabízené služby:

  • Individuální lekce pro jednotlivce
  • Skupinové lekce
  • Tréninkové plány
  • Výživové poradenství a konzultace

Certifikace:

  • Účast na kurzu CrossFit – Level 1
  • Trenér Fitness

Kontakt: