fbpx

Mgr. Lucie Valečková

Mgr. Lucie Valečková

Nabízené služby:

  • Individuální lekce pro jednotlivce
  • Skupinové lekce
  • Tréninkové plány
  • Výživové poradenství a konzultace
  • CrossFit Kids

Certifikace:

  • Trenér CrossFit – Level 2
  • Speciality Course – CrossFit Gymnastics
  • Speciality Course – CrossFit Kids
  • Speciality Course – Weightlifting Seminar Dmitry Klokov
  • Instruktor Fitness – Trenérská škola GoMango (se specializací na CrossFit)

Kontakt:

Během mojí školní docházky jsem se rekreakčně věnovala tenisu a také krasobruslení. Bohužel jsem u ničeho dlouho nevydržela. Každý sport mě po čase přestal bavit kvůli své jednotvárnosti a nudnému stereotypu. Už tehdy jsem věděla, že potřebuji něco jiného. Něco, co bude více variabilní a bude v sobě zahrnovat různé druhy sportů tak, abych pořád měla potřebu se sebezdokonalovat a posouvala své hranice. Na trhu ale něco podobného chybělo, a tak jsem několik let chodila do klasického fitness centra, které mě ale nenaplňovalo. Naštěstí jsem jednoho dne objevila CrossFit a díky tomu už bezpečně vím, že do klasického fitness centra se vracet nehodlám. Jedním z důvodů je ten, že CrossFit je mnohem více funkční typ cvičení a nabízí nepřeberné množství cviků.

Poprvé jsem se s typem cvičení, kterým je CrossFitem, setkala na svém pracovním pobytu v Kanadě a toto setkání pro mě bylo osudové. Naprosto jsem si ho zamilovala. Je to sport, který mě neustále žene a posouvá dopředu a to jak fyzicky, tak i po psychické stránce s ohledem na běžné situace v životě. CrossFitu se věnuji již několik let a začátek mé trenérské kariéry je úzce svázán se založením CrossFit Plzeň. Na tomto sportu se mi nejvíce líbí, že je postaven na komunitě báječných a stejně smýšlejících lidí. I proto je hlavním sloganem CrossFit Plzeň „It’s all about the community“ (V překladu „Vše je postaveno na komunitě.“). Troufám si říci, že jsme v tělocvičně všichni jedna velká rodina a tento vřelý přístup máme ke každému, kdo k nám zavítá.

Na CrossFitu mám asi nejraději pocit po kvalitním tréninku. Mám velmi ráda výzvy a „devastující“ tréninky jako je benchmark Murph, na který se moc těším každý rok. Mezi nejoblíbenější cviky řadím dřepy jako takové, především pak OHS a také HSPU. Naopak jako svou slabinu cítím KTB snatch a rovněž T2B. Nicméně se všechno snažím brát s nadhledem a vím, že nikdo není dokonalý. I to je jedna z příčin, proč beru své působení jako trenérky CrossFitu tak zodpovědně a nemám příliš v oblibě lidi, kteří nemají se cvičením CrossFitu předchozí zkušenosti a nedbají dobrých rad a doporučení jejich trenéra. Neboť i zde platí, že se lze zranit, pokud je cvik prováděn špatně.

Domnívám se, že v CrossFitu je obecně hodně typů trenérů a já nepatřím k těm nejmírnějším. Rozhodně svým atletům nedám nic zadarmo a velmi ráda je motivuji důraznějším hlasem. Jsem tedy ideální volbou pro někoho, kdo preferuje „hecování“ během WOD a pevnou ruku.

Hodně často slýchávám od začátečníků, že CrossFit není pro ně vzhledem k náročnosti cviků a že mají strach. Tento sport je sice náročný, ale určitě ho lze zvládnout, třebaže si mnoho lidí myslí pravý opak. Toto cvičení bych vřele doporučila všem, kteří chtějí zhubnout, zpevnit tělo, získat sílu nebo se prostě jen cítit dobře ve svém vlastním těle v přítomnosti skvělé party lidí. Záleží jen na každém jednotlivci, zda chce zjistit, co CrossFit doopravdy je. Samozřejmě si uvědomuji, že ne každému je příjemné přijít mezi větší skupinu lidí. A proto nabízím i možnosti individuálního tréninku, kde se postupně seznámíme se všemi cviky a můžeme probrat i stravu a regeneraci, které jdou obě ruku v ruce s dobrým výkonem při každém sportu.

Jako takový bonus oproti ostatním trenerům u nás v tělocvičně vedu lekce CrossFit Kids, což je CrossFit v dětské verzi, která je spíše formou hry. Soustředíme se především na rozvoj pohybových dovedností a zvýšení fyzické kondice, a zároveň klademe důraz na socializaci ve sportovním prostředí. A protože mám děti moc ráda, tyto hodiny si opravdu užívám.

Za zmínku určitě stojí, že jsem stála u zrodu CrossFit Plzeň a u jeho vybudování. Také proto pevně doufám, že budu součástí této tělocvičny a její komunity po celou dobu jejich existence, protože tímto sportem naplno žiji. I když je to někdy náročné vzhledem k tomu, že mám ještě i jiné zaměstnání, vždy se v tomto pohodovém prostředí odreaguji a je to takové moje šťastné místo na planetě, i když zrovna třeba nemám dobrý den.

Tréninky CrossFitu bych doporučila každému, kdo se bojí začít. Protože začít bývá nejtěžší. Jakmile už jste jednou v tělocvičně a cítíte podporu trenéra a dalších začátečníků a užíváte si spoustu legrace s ostatními, všechno z vás spadne a jste rádi, že jste sebrali odbahu. V CrossFit Plzeň se nesoustředíme jen na fyzickou odolnost a zpevňování svalstva. Budujeme i psychickou odolnost a posouváme hranice. A to se, především v dnešní době, nesmírně hodí.

Nákupní košík
Přejít nahoru