fbpx

Často kladené dotazy

Patříme mezi největší a nejhezčí CrossFit gymy v ČR! Díky své velikosti a dostatku vybavení tak budeš mít dostatek prostoru pro pohodlné a efektivní cvičení. Naši trenéři ti s čímkoliv pomůžou. Své tělo můžeš zregenerovat ve finské sauně a na baru si dáš po tréninku třeba protein shake, FitAid nebo něco malého k snědku.

CrossFit je velmi komplexní a variabilní typ cvičení skládající se z několika sportovních odvětví. Mezi hlavní tři patří atletika, gymnastika a vzpírání, kterými rozvýjíme sílu, mobilitu a aerobní kapacitu, abychom se ve svém těle cítili dobře. Pokud se chceš dozvědět více o vzniku CrossFitu, jaké cviky Tě mohou čekat a jestli je tento druh sportu pro Tebe, doporučujeme si projít náš článek Jak začít s CrossFitem v Plzni, který Ti dá všechny odpovědi a poskytne i další užitečné informace.

WOD = Workout Of the Day – neboli trénink vypsaný na každý den. Cílem workoutu je, aby ze sebe každý vydal 100% a neustále překonával sám sebe. Celý den se cvičí jeden stejný WOD, proto nezáleží na tom, zda přijdeš ráno nebo odpoledne. Každý den se však ve workoutu můžeš těšit na něco jiného. V lekcích využíváme tréninkový plán z dílny Riche Froninga - CrossFit Mayhem Affiliate.

Open Gym je otevřený prostor, pro cvičení jednotlivců, kteří následují vlastní programing, nebo chtějí zdokonalovat své dovednosti mimo vedené lekce. Open Gym nabízíme díky velkému prostoru a dostatku vybavení během celého dne i souběžně s vedenými lekcemi.

On Ramp je název pro základní kurz CrossFitu, kterým musí u nás každý nový atlet projít (pokud nemá předešlé zkušenosti z jiných CrossFit gymů). Na On Ramp kurzu se seznámíš se základními technikami a cviky používanými v CrossFitu. Dále Ti budou zodpovězeny všechny otázky a popsáno fungování CrossFit strojů. Pokud se chceš dozvědět o tomto kurzu více, navštiv článek On Ramp, který je mu celý věnovaný.

V klasické posilovně se lidé většinou soustředí na tzv. Izolované cviky, kdy posilujete pouze jednu určitou část těla. V CrossFitu se zaměřujeme na prakticky složené funkční pohyby, které jsou prováděny o vysoké intenzitě a je zapojený celý pohybový aparát. Během CrossFitového tréninku se člověk navíc nenudí, jelikož je trénink složený ze cviků z různých odvětví sportu (gymnastika, vzpírání, běh, .. ). Další důležitý důvod, proč si vybrat CrossFit, je trenér, který na Tebe celý trénink dohlíží. Pokud děláš něco špatně, okamžitě Tě opraví a snižuje tím riziko Tvého zranění. Stále je Ti k dispozici a zodpoví jakékoliv dotazy. V posilovně si každý zaplatí vstup a nikdo si Tě již více nevšimne. To se Ti u nás nestane. Proto je dalším benefitem komunita, kterou v posilovně nenajdeš. Kdo nezažil, neuvěří.

Je pravdou, že plno vrcholových sportovců či členů ozbrojených složek jej využívá jako doplněk ke svému tréninku, a to především z důvodu komplexnosti a využití v reálném životě. Ovšem CrossFit je opravdu určen pro každého, kdo se chce hýbat, cítit se dobře ve svém těle a posouvat své fyzické hranice. V případě začínajícího atleta, je zde varianta „scaled“, což znamená že trenér atletovi vždy upraví daný cvik dle jeho fyzických možností.

Více informací o tom, jak začít s CrossFitem v Plzni, se dočteš na stránce Jak začít, kde je velice podrobně popsán vznik CrossFitu, čím se liší od jiných sportů, z jakých cviků se skládá, kdo může začít s CrossFitem a také to, co si sbalit do tašky na první lekci. Pokud Ti není něco jasné, kontaktuj nás na e-mailu: [email protected] nebo na telefoním čísle: +420 777 72 77 72.

Rozhodně ano! Názor, že silový trénink není vhodný pro ženy, je velmi zastaralý a v současné době se jedná o velký omyl. Naopak spojení silového a aerobního cvičení je pro ženy nejúčinnější k dosažení jejich vysněné postavy. Více než polovina našich členů jsou holky, dívky a ženy všech věkových kategorií, ať již jde o sestry nebo matky s dcerami, které k nám na hodiny CrossFitu chodí společně.

Toto je jedna z dalších odlišností od běžných posiloven (převážně mužských) a jiných yoga kurzů (převážně ženských) - ve smíšeném kolektivu zažijete vždy více legrace a z hodin odcházíte „zrelaxováni“, jak po fyzické, tak psychické stránce.

Ano, variabilitou cvičení si svaly nezvyknou na určitý typ pohybu a jsou neustále šokovány, proto mají tendenci růst.

Ano, vzhledem k tomu, že CrossFit workouty probíhají ve vysoké tepové frekvenci, za trénink spálíš mnoho kalorií, proto nemusíš na výsledky dlouho čekat. V případě, že se ještě lehce zaměříš na stravu, výsledky jsou zaručené.

Nemůžeš! Toto rozhodně nedoporučujeme. Tělo potřebuje regenerovat a je to bohužel velmi častá chyba většiny sportovců, a to především mladší generace. S nedostatkem regenerace, Tvé výkony nikdy nebudou takové, jaké by mohly být a zbytečně dochází k přetrénování a většímu riziku vzniku zranění. Proto od svého těla nejen ber, ale také mu dávej zpět.

Toto je opět velmi individuální. Záleží především na sportovní historii, fyzické kondici a zdravotním stavu jedince. Dále také záleží na tom, jaké máš zaměstnání a časové možnosti. V neposlední řadě je třeba si odpovědět, zda je pro Tebe CrossFit pouze doplňkovým sportem nebo zda jej máš jako hlavní sport.

Ano, ale vzhledem k tomu, že se cvičí se zátěží, je potřeba poslouchat rady trenéra (který je přítomen na každěm tréninku v našem CrossFit Plzeň gymu). K provedení technicky náročných cviků předchází stovky, ne-li tisíce opakování ke zdokonalování zmiňované techniky.

Ano, dětské lekce probíhají zcela odlišně oproti lekcím pro dospělé a to především formou hry, při které děti rozvíjejí své motorické schopnosti. Pro děti nabízíme hodiny CrossFit Kids s certifikovaným trenérem (The CrossFit Kids Certificate). Děti jsou na těchto kurzech rozděleny do dvou skupin podlě věku od 3 do 6 let a od 6 do 12 let. Pokud se chceš o těchto lekcích dozvědět více informací, navštiv stránku CrossFit Kids.

Je potřeba na tento druh sportu nahlížet jako na zcela nový druh sportu. A je potřeba začínat opravdu pomalu od úplných začátků tak, jako v kterémkoliv jiném sportu.

Představ si například, že jdeš poprvé do bazénu a chceš se naučit úplně nový pohyb, kterým je plavání - předpokládám, že to perfektně během jedné lekce nezvládneš a trenér Tě rozhodně nepošle ať uplaveš dva nebo více kilometrů. U nás to funguje zcela stejně, pouze s trpělivostí a vytrvalostí se dostaví výsledky.

Ano, ale chce to pevnou vůli a velké odhodlání. První dva až tři měsíce jsou bohužel náročné z důvodu velkého množství nových cviků, ale po překonání tohoto období se tento sport stává pro většinu lidí závislostí a životním stylem. Pokud stále váháš a potřebuješ více informací o CrossFitu, doporučujeme Ti nás článek Jak začít s CrossFitem v Plzni, který Ti odpoví na všechny Tvé otázky.

Každý den je jiný WOD (WOD = Workout Of the Day – neboli trénink vypsaný na každý den.), jiná zátěž, jiná intenzita, jiné zaměření, jiné cviky. Dále je na tréninku zbytek party cvičících, která se snaží projít daným tréninkem co nejlépe a vzniká tak přátelská rivalita, která Tě přinutí vydat ze sebe ten nejlepší výkon. CrossFit razí heslo: „Buď připraven na nepřipravitelné!“.

Cvičení zaměřené především na mobilitu a posílení středu těla. Můžeš se zde setkat s různými typy protahování a výdržemi v ne zcela příjemných pozicích. Toto cvičení je možné provádět bez předchozí zkušenosti s CrossFitem, většinou je vypsané jako doplněk po vedených lekcích.

Jak už napovídá název lekce, je to lekce určená pouze pro děti. CrossFit Kids je sportovní program přímo od CrossFit®, speciálně navržený pro děti a mládež, jehož cílem je rozvoj pohybových dovedností a zvýšení fyzické kondice, a zároveň socializace ve sportovním prostředí.

Při lekci, vedené vždy certifikovaným trenérem, jsou sportovní aktivity vykonávané formou her a různých pohybových soutěží, což přirozeně nahrazuje především sedavou zábavu, která bývá častou náplní volného času dětí. Pokud se chceš o těchto trénincích dozvědět více informací, chceš zjistit, proč svou ratolest k nám přivést nebo jak děti na takovéto lekce vůbec připravit, přečti si náš článek CrossFit Kids. Na otázku, kdy tyto lekce probíhají, Ti snadno odpoví náš rozvrh.

Lekce CrossFit Kids jsou rozdělené do dvou věkových kategorií:

  1. 3-6 let - délka 30 minut
  2. 7-14 let - délka 60 minut

Jak jistě víš, CrossFit obsahuje prvky vzpírání (práce s olympijskou osou), proto je potřeba tyto pohyby neustále zdokonalovat, jelikož jsou technicky velmi náročné. A přesně k tomu slouží tento typ lekce. Je zde velmi omezená kapacita, aby se Ti trenér mohl věnovat po celou dobu lekce a udržela se tak kvalita této lekce. V této lekci se opět nesetkáš s žádným závěrečným workoutem. Vzpírání má u nás pod palcem Petr Stránský, který má bohaté zkušenosti se závodním vzpíráním všude po světě. Pokud chceš vědět, kdy přesně tyto lekce probíhají, podívej se na náš rozvrh.

Lekce má 60 minut a standartně se skládá z rychlé rozcvičky (zahřátí), poté následuje silová nebo technická část a na závěr přichází již výše zmiňovaný WOD (někdy krátký, někdy dlouhý, důležité ovšem je, aby si člověk sáhl až na samou hranici svých možností a zjistil, že je to jen v jeho hlavě).

Pokud máš již nějaké zkušenosti s CrossFitem, rádi Tě na lekci přivítáme, je to zcela běžné, že lidé navštěvují jiné gymy mimo své bydliště. Ovšem pokud žádné zkušenosti nemáš, je třeba se nejdříve seznámit se základními cviky CrossFitu. Jinými slovy, je potřeba zúčastnit se takzvaného On Ramp (základního) kurzu, kde se seznámíš se základní technikou, používanými technikami, sportovním náčiním a vším ostatním.

Nezapomeň, u nás je každý trénik vždy pod vedením certifikovaného trenéra, který je Ti vždy k dispozici a vysvětlí nebo poupraví techniku cviků tak, aby jsi se posouval a to jak výkonostně, tak aby se předešlo provádění špatné techinky a následných zranění.

Jelikož se snažíme neustále vzdělávat, abychom Ti mohli nabídnout více, někteří z našich trenérů se zúčastnili i jednotlivých specializovaných kurzů - například CrossFit Certificate, CrossFit Kids Certificate a jiné.

V rozvrhu máme více typů lekcí, nejčastější je klasická CrossFit lekce, která má kapacitu 12 lidí. Chceme, aby trenér měl dostatek prostoru se každému v lekci věnovat a dávat pozor na správnost provedení cviků.

Ne, nemáme rádi členské smlouvy. U nás v CrossFit Plzeň máš vše bez jakéhokoliv závazku.

Ano, můžeš využít ZDARMA uzamykatelné skříňky a po pořádném tréninku si dopřát osvěžující sprchu.

Ano, i tuhle službu nabízí náš CrossFit gym. Stačí oslovit kteréhokoliv z našich trenérů a najít společný volný termín.

Dětský koutek k dispozici nemáme, ale jeden z našich trenérů má certifikaci na trénink dětí, neboli CrossFit Kids, takže se pohybově můžeš zdokonalovat nejen Ty, ale i Tvé děti. Přístup do tělocvičny je bezbariérový, takže není problém přijít s kočárkem. Větší děti si u nás mohou hrát s dětskými kotouči nebo si u stolu například vymalovat omalovánky.

Určitě není problém přinést si vlastní jídlo nebo pití, na baru si pak u nás budeš moci dopřát výběrovou kávu, studené nápoje (FitAid, Vitamin Well, Adelholzener), proteinové shaky nebo lehké občerstvení, které pro nás zajišťuje kavárna Walter.

Na recepci Ti půjčíme jak ručník, tak prostěradlo do sauny.

Speciální obuv a oblečení nepotřebuješ, stačí pohodlné sportovní oblečení, ve kterém se cítíš dobře, a pevnou sportovní obuv. Pochopitelně značka CrossFit nabízí plno vlastního oblečení a obuvi, která je více přizpůsobená tomuto sportu, ale rozhodně není nezbytná.

Nejsi limitován množstvím vstupů. Máme plno členů, kteří chodí trénovat i dvakrát za den, opět ale nezapomínej, že tělo také potřebuje regenerovat. Alespoň jeden den v týdnu je potřeba si dopřát pořádný odpočinek.

V tělocvičně můžeš platit hotově i kartou. Nově jsme také začali přijímat MultiSport karty.

Ano, po domluvě Ti zálohovou fakturu k proplacení vystavíme (členství bude aktivní až po její uhrazení).

Ano, máme k dispozici připravené dárkové poukazy (lze zakoupit přímo v našem CrossFit Plzeň gymu nebo na našem eshopu).

A nebo proč to stojí tak málo? V průběhu celé lekce máš k dispozici trenéra, který je schopen Ti s čímkoliv poradit. Naše měsíční členství (pro některé jedince i 20-30 návštěv) odpovídá třem až pěti lekcím s trenérem v klasické posilovně.

Ano, poskytujeme. Můžete zakoupit párové členství za zvýhodněnou cenu dle našeho ceníku a společně tak trávit více času při sportu a současně šetřit Váš společný rozpočet. V tomto případě nemusíte lekce navštěvovat současně.

Ano, zvýhodněné vstupné poskytujeme pro všechny studenty a členy složek integrovaného záchraného systému, jak se můžete přesvědčit na stránkách našeho ceníku.

Určitě je potřeba se na každou vedenou lekci přihlásit, jelikož je omezená kapacita z důvodu prostoru a hlavně kvality lekce. V případě zájmu o rezervaci, na kteroukoliv hodinu, se přihlaš v našem rezervačním systému. Zacvičit si na open gym můžeš přijít kdykoliv během dne bez rezervace.

Přihlaš se v našem rezervačním systému.

Více informací najdeš na stránce Kontakt.

Od listopadu 2021 se nově nacházíme v Plzni na Borech, v Technické ulici. Náš gym se nachází v blízké vzdálenosti tramvajové linky č. 4 zastávky Technická a autobusové zastávky Goldscheiderova linky č. 29, naproti obytnému areálu UniCity living. Autem z centra se k nám dostanete přes Klatovskou třídu, Sukovu a Folmavskou ulici a před prodejnou BauHaus zahnete doleva. Naši tělocvičnu najdete v areálu budov CTPark, konkrétně budova K2.

Přímo před tělocvičnou najdete 12 parkovacích míst. Využít můžete i bezplatné parkování v okolí u bytovek, popřípadě u hobby marketu BauHaus.

Kontaktovat nás můžeš mnoha různými způsoby, preferujeme email, telefon a nebo nás přijď navštívit rovnou osobně do CrossFit Plzeň - více informací najdeš na stránce Kontakt.

Ano, všechny odkazy na naše sociální média najdeš na stránce Kontakt.

Chceš si zacvičit CrossFit v Plzni, tak navštiv náš rezervační systém a udělej si rezervaci na lekci (Platí pouze v případě, že máš zkušenosti s CrossFitem z jiného gymu. Máme velmi rádi cizí návštěvníky, kteří dorazí na drop-in, tak už se na Tebe těšíme).

Ano, stačí když se v tělocvičně domluvíš s některým z našich trenérů a nebo nám jednoduše napiš email, který najdeš na stránce Kontakt.

Ano, v tomto případě Ti trenér vybere cvik, který bez problémů můžeš provádět a který Tě nebude limitovat. Bohužel je to častá chyba, že člověk kvůli zranění přestane sportovat úplně na několik měsíců. Každopádně je nejdříve nutné se poradit se svým lékařem.

Tohle je velmi častá otázka, ale odpovědět na ní je téměř nemožné. Každý člověk je jiný a každému vyhovuje něco jiného. Proto nejlepší odpovědí je: Poslouchej své tělo a vyzkoušej všechny možné varianty.

Přejít nahoru