fbpx

Martin Šimek

Martin Šimek

CEO

Nabízené služby:

  • Individuální lekce pro jednotlivce
  • Skupinové lekce
  • Tréninkové plány
  • Výživové poradenství a konzultace

Certifikace:

  • Trenér CrossFit – Level 2
  • Speciality Course – CrossFit Gymnastics
  • Speciality Course – Weightlifting Seminar Dmitry Klokov
  • Instruktor Fitness – Trenérská škola GoMango (se specializací na CrossFit)

Kontakt:

Od svého dětství jsem hrál hokej. Začínal jsem v Klatovech a později jsem se přesunul do Plzně. Bohužel v juniorech přišlo první vážnější zranění, kdy mi při zápase přeřízli na levé ruce žílu s tepnou, což byl moment, který vedl k pomalému konci mé kariéry. Po ukončení kariéry jsem začal častěji navštěvovat klasickou posilovnu, která mi časem přirostla k srdci. Našel jsem v tom denní rutinu, jakou pro mě býval hokej.

Postupem času jsem začal zjišťovat, že je mi to stále málo. Všichni známe ten pocit, že se člověk často nevyhecuje k pořádným výkonům, a tak jsem začal hledat více informací o nějakém komplexnejším sportu. Naštěstí jsem narazil na CrossFit, ale k mojí smůle to byl v té době v České republice téměř neznámý sport a klasické posilovny nebyly vybaveny na tento druh tréninku. Pravý CrossFit jsem objevil až v Kanadě, konkrétně v Torontu, kam jsem získal pracovní povolení a strávil tam rok a půl života. CrossFit mě pohltil od prvního tréninku a okamžitě se stal součástí mého nového životního stylu. Měl jsem možnost navštívit mnoho jiných tělocvičen po Kanadě i USA a z každé jsem si něco odnesl, ať už inspiraci, jak pojmout prostory, vybavení, nebo třeba přístup trenéra a průběh lekce. Když se blížil konec mé cesty, blížil se také konec mé CrossFitové kariéry, protože vhodné zařízení stále v Plzni nebylo. Jediné řešení bylo otevřít vlastní tělocvičnu a to se táké stalo. Ještě před odletem domů jsme s naší trenérkou Luckou Fuňkovou navštívili kurz a získali trenérské licence CrossFit – Level 1, která byla nezbytná pro otevření vlastní tělocvičny orientované na tento sport.

Po návratu domů, zbývalo najít vhodný prostor na správném místě a začít budovat od píky. Díky našemu zapálení a nadšení do tohoto sportu se vše uskutečnilo a první licencovaná tělocvična v Plzeňském kraji byla na světě.

Na CrossFitu se mi jednoznačně nejvíce líbí variabilita a komplexnost pohybů. Myšlenka je, aby bylo tělo funkční ve všech ohledech, a k tomu se snažíme naše členy vést. Do lekcí zařazujeme veliké množství cviků i přesto, že je plno z nich velice technicky náročných. To mě přivádí na další výhodu CrossFitu, že každý si zde přijde na své, každý cvik se dá během vteřiny zlehčit nebo naopak stížit, tak aby byl trénink přizpůsoben každému. Tímto přístupem se snažíme z našich klientů budovat odolné jedince pro všech stránkách, aby je nic a nikdy nezaskočilo a aby obstáli i v těch nejnáročnějších životních situacích. Protože v CrossFitu se zlepšuje i vaše psychické zdraví, které jde ruku v ruce se zdravím fyzickým.

Mě osobně vždy nejvíce mě potěší, když se někomu povede nějaký nový osobní rekord a překoná sám sebe. Také mám vždy radost, když vidím nějaký posun vpřed u těžších gymnastických pohybů. Dotyčnému to okamžitě vytvoří úsměv na tváři a já jsem šťastný, že jsme se na tom podíleli spolu s ostaními kolegy. Naopak nemám rád, když si lidé povídají v době, kdy by měli poslouchat a pak samozřejmě neví, co mají dělat. Dále nemám rád výmluvy a když ze sebe člověk nevydá maximální výkon. V CrossFitu by se mělo jet na plných 100% po celou dobu workoutu, nemám rád, když to lidé vzdávají pár vteřin do konce.

Mezi mé nejoblíbenější cviky patří ty technicky náročnější, rád se účím nové věci a vzhledem k mé tvrdohlavosti se nerad vzdávám. Pokud bych si měl ale jeden vybrat, pak by to byl Squat Snatch, HS walk a cokoliv na hrazdě nebo kruzích. Naopak za noční můru považuji cokoliv obsahující dřep, tzn. všechny varianty dřepů, Thrustery, Wall Bally atd.

Z pozice trenéra je občas složité motivovat lidi v průběhu workoutu. U nás existují dva typy lidí, kteří navštěvují tělocvičnu. První skupina má ráda, když ji ostatní burcují k lepším výkonům, avšak u druhé skupiny to naopak vede k výkonům horším. Takoví lidé mají radši vlastní klid, aby se mohli soustředit na svůj workout. Ovšem já osobně jsem velmi hrdý, když atleti, kteří dokončili workout, nejdou z „bojiště“ pryč, ale zůstávají s ostaními a psychicky jim pomáhají. Pak vzniká báječná atmosféra a workout by měl končit, když ho dokončí poslední z nás.

Pro mě osobně jsou největší motivací všichni naši členové, když denně sleduji jejich pokroky, houževnatost a u některých především pevnou vůli. Někdy je to stojí tísíce neúspěšných pokusů, ale přesto se nevzdávají a jdou si přímo za svým cílem.

Vzhledem k tomu, že nosím v hlavě neustále velké množství vylepšení pro naši tělocvičnu, tak moc volného času nemám, protože se plány snažím pomalu realizovat. Nicméně moje úsilí stojí za to a jsem rád, že mohu dělat radost velké spoustě lidí kolem mě.

CrossFit bych rozhodně doporučil každému, kdo hledá skupinu lidí se zájmem o sport a zdravý životní styl. Často slýchám věty typu:„CrossFit je moc náročný, to nezvládnu“. Každý se ale přesvědčí, že opak je pravdou. O tom se ale každý musí přijít přesvědčit sám. Náš tým rád pomůže a snad mohu i říci, že zlepší život k lepšímu, tak jako stovkám dalších členů, kteří už patří do naší velké CrossFit rodiny.

Nákupní košík
Přejít nahoru