fbpx

Ondřej Svoboda

Ondřej Svoboda

Nabízené služby:

  • Individuální lekce pro jednotlivce
  • Skupinové lekce
  • Tréninkové plány
  • Výživové poradenství a konzultace

Certifikace:

  • Trenér Fitness

Kontakt:

Dříve, než jsme se seznámil s CrossFitem, jsem se věnoval bojovým sportům a sebeobraně. Nikdy jsem v tom, ale nevynikal natolik, abych započal sportovní kariéru. Na co jsem ale hrdý, je moje závodní kariéra plavce, protože voda je můj živel a velice rád plavu i dnes.

Ke Crossfitu jsem se dostal díky mému kamarádovi z práce, který mě donutil jít na prvních pár tréninků. Ačkoliv jsem tomuto druhu cvičení příliš nevěřil, byl jsem překvapený, jak moc jsem si ho v krátké době oblíbil, až úplně vytlačil do té doby mnou tolik oblíbené bojové sporty. Trénovat CrosssFit jsem začal jen pár měsíců před otevřením tělocvičny CrossFit Plzeň. V těchto prostorách a pod vedením skvělých a zkušených trenérů mě to začalo bavit ještě víc a byl jsem nadšený, že mohu lekce navštěvovat.

K trenérské činnosti mě přivedl trenér Martin Šimek, který ve mně viděl potenciál a hledal dalšího člověka do týmu. Motivovat lidi k lepším výsledkům mně okamžitě začalo bavit a jsem vděčný, že v tom mohu pokračovat do teď. I po letech trénování klientů mně to stále baví tak jako na začátku. Asi v tom bude hrát roli i fakt, že velice rád pracuji s lidmi a oni ke mně mají instiktivně důvěru.

V CrossFitu mám nejraději teamové workouty. Považuju se za týmového hráče a v týmu se cítím mnohem lépe, než jako individuální atlet. Co se týče cviků, tak mám nejradši cvičení na kruzích a chůzi po rukou.

Domnívám se, že neexistuje nic, co bych na tomto druhu cvičení vysloveně neměl rád. Je to komplexní sport a vždy je na čem pracovat. Samozřejmě jsou nějaké cviky nebo i jejich kombinace, které umí být nepříjemné, ale i to je přirozenou součástí tohoto sportovního odvětví. Všichni máme tendenci překonávat sámi sebe a občas se prostě vybičovat, aby jsme se posunuli zas o kousek dál. A to je věc, kterou si na CrossFitu cením.

Své klienty se snažím motivovat k soustředění a dobrý výkonům tak, aby měli po každém tréninku pocit, že udělali něco pro sebe, a měli ze sebe radost. Dělám vše proto, aby klienti chápali, že CrossFit je založen na komunitě vzájemně se podporujících lidí a pozitivní náladě a v tomto duchu vedu i své tréninky.

CrossFit bych určitě doporučil každému, kdo se rád hýbe a má rád sport. Každý si v tomto druhu cvičení najde to své. Ať už se zrovna snažíte vytáhnout maximálku na mrtvý tah, nebo přejít tělocvičnu po rukou, v CrossFitové tělocvičně si najdete to svoje místo a určitě se můžete inspirovat, nebo motivovat k dalším tréninkům, nebo výkonům. Stačí jen přijít mezi nás a začít.

Nákupní košík
Přejít nahoru