fbpx
Jak nevypadnout z pravidelného režimu

5 způsobů jak nevypadnout z pravidelného režimu

Pokud pracuješ z domova nebo má tvá práce velmi proměnlivý charakter je stresová, tvůj pravidelný režim upadá a s ním i motivace pro cokoliv. Každý má tendenci sklouznout k nezdravému jídlu a minimu pohybu, což se logicky podepisuje nejen na vzhledu, ale i na psychice.

Jak tedy nezlenivět, nepřibrat či nevypadnout z cvičebního režimu, ať už procházíš jakýmkoliv obdobím?

Dodržuj pravidelný režim a denní rutinu

Možná patříš k mnohým z těch, kteří celý den tráví ve společnosti pracovního počítače nebo pracují z domova. Jako student jsi byl zvyklý vstávat do školy, pravidelně jíst o přestávkách, cestou domů navštívit posilovnu či gym a večer doma jsi automaticky zaléhal do postele v určitou hodinu, abys byl na další den opět svěží a připraven.

Pravdou je, že čím jsme starší, svádí nás to k lenošení, rannímu vyspávání o víkendu a večernímu ponocování, pokud je možnost. Místo pravidelných svačinek navštěvuješ ledničku už jen tak z nudy a ze stejného důvodu spořádáš pět šálků kávy denně. Zkus tomuhle všemu říct ne!

Vstávej tak, jak jsi byl zvyklý do školy. Jez v pravidelných intervalech, jak ti pracovní doba nebo podmínky na home office dovolí. A večer si odpusť pár dílů seriálu a jdi spát tak, abys do rána měl alespoň 6 až 8 hodin spánku. Je to klíčové pro tvou regeneraci.

Nejen že ti tvé tělo poděkuje, ale mít pravidelný režim pro tebe bude podstatně snazší a příjemnější.

Dopřej si procházku

Jak jistě víš, chůze je člověku nejpřirozenějším pohybem a přináší tělu mnoho benefitů. Obzvláště ve chvílích, kdy nejvíc času trávíš za počítačem, zařaď chůzi na denní pořádek. Vyměň auto za své nohy. Jdeš-li nakoupit, jdi pěšky. Na návštěvu k příbuzným? Také pěšky.

Nikam se ten den nechystáš? Vyjdi alespoň na dvacet minut. Uvidíš, jak taková procházka okysličí tvůj mozek a zaručeně tě nabije novou energií. Pořiď si krokoměr nebo využij chytré hodinky a každý den překonej ušlé kilometry z předchozího dne. Budeš tak denně překonávat vlastní výzvu a vlastní limity.

Hýbej se přirozeně

Možná jsi zvyklý pumpičkařit ve fitku či zvedat těžké váhy. Pokud tomu ale situace zrovna tolik nepřeje, neznamená to, že musíš sedět a nic nedělat.

Zkus se více hýbat přirozeně. Udělej velký domácí úklid, zkultivuj zahradu, přeorganizuj si pokoj. Ačkoliv jsou to obyčejné věci, nechá se při nich spálit vcelku dost kalorií. Tak co dámy, zkoušely jste například vyzkoušet vše, co máte v šatníku a protřídit ho tak?

Sportuj

Pokud nemůžeš chodit do CrossFit gymu, fitness centra apod, nic se neděje. K pohybu nutně nepotřebuješ perfektně vybavenou tělocvičnu. Improvizuj. Pravidelný režim může zahrnovat i možnost jít si zaběhat, vyrazit na kolo, nebo na výlet do přírody. Zaposiluj si doma s vlastní vahou či různými pomůckami.

Například u nás v CrossFit Plzeň každý den vymýšlíme domácí WOD. Inspirovat se však dá všude možně. Více volného času můžeš využít například i ke kvalitnímu stretchingu či si zacvičit online lekci jógy.

Udělej si radost

Jak jistě víš, pro zdravý styl, je velmi důležitá i psychická pohoda. Spousty z nás si mohou připadat pod tlakem a ve stresu, což rozhodně není dobré jak pro zdraví duševní, tak fyzické.

Snaž se tedy uvolnit mysl, které ti přinášejí radost v životě a motivují tě. Přečti si knihu, na kterou už máš dlouho zálusk, začni praktikovat mindfulness, zkus uvařit podle nového receptu, zavolej přátelům, které jsi dlouho neslyšel, začni studovat cizí jazyk… Zkrátka se věnuj jakékoliv formě seberozvoje. Uvidíš, že pokud se budeš cítit dobře psychicky, hned se budou snadněji vykonávat věci fyzické.

Doufáme, že jsme tě tímto článkem a tipy pro pravidelný režim alespoň trochu motivovali k tomu nezahálet a využít svůj volný čas efektivně.

Přejít nahoru